Betturka şifremi unuttum araması yaparak çözüm süreci isteyen, kullanıcı adımı nasıl bulurum diye vakit kaybedenleri görüyoruz. Ancak buna hiçbir şekilde ihtiyacımız yok. Çünkü sitenin kendi resmi sayfasını bir kereye mahsus ziyaret ediyoruz. Ve tüm süreç açısından yeterli geliyor. Neticesinde ana sayfadaki “Parolamı hatırlamıyorum”a tıklıyoruz. Ve hızlı bir biçimde hatırlatma sürecini başlatıyoruz. Gereken tek detay, sitenin domain linki oluyor.

Betturka Şifremi

Sitede geçerli olan bilgileri hatırlatma sırasında dikkat etmemiz gereken ikinci bir kısım iletişim bilgileri oluyor. Betturka parolamı unuttum araması yapan kişilerden iki bilgi istiyor: telefon numarası ve mail adresi. Kayıtlı bilgilerinizi giriş yapıyorsunuz. Akabinde şifremi hatırlamıyorum sürecini tamamlıyorsunuz. Fakat şunu da belirtelim. Üyelik esnasında iletişim bilgilerinizi aktivasyon kodu paylaşımı suretiyle onaylamak zorundasınızdır.

Betturka Şifremi Unuttum Kullanıcı Adımı Nasıl Bulurum?

Hatırlatma sırasında edindiğimiz tek bilgi şifremiz olmuyor neyse ki. Aynı zamanda Betturka şifremi unuttum ile birlikte kullanıcı bilgilerimizi hatırlatıyoruz. Kısacası hesabımıza ilişkin tüm bilgiler burada bizlere bir mail üzerinden paylaşılmaktadır. Fakat sahte bilgilerin veri avcılığı amacıyla kullandıkları yöntemlere dikkat etmeniz icap etmektedir. Çünkü söz konusu veri avcılıkları oldukça sinsi biçimde gerçekleşiyor.

Çoğunlukla oltalama süreci diye bahsettiğimiz süreç burada etkin oluyor. Betturka sitesinin taklidi niteliğinde birçok site karşımıza çıkıyor. Şifremi hatırlamıyorum dediğimizdeyse, yine ilgili siteler karşımıza diziliyor. Ve ellerini ovuşturarak kimlik bilgisi benzeri bilgilerimizi paylaşmamızı istiyorlar. Edindikleri telefon numarası gibi özel bilgiler aracılığıyla dolandıracakları kurbanlara ulaşıyorlar. Onlara dikkat çekici birtakım içerikler gönderiyorlar.

Betturka Şifremi Unuttum Çözüm Süreci

Dolayısıyla çözüm sırasında ilk başta orijinal siteyi ziyaret ettiğimizden emin olmamız gerekmektedir. Betturka şifremi hatırlamıyorum işlemlerimizi yapmadan evvel sitenin kendi lisansını incelemek önemli oluyor. Hoş, bizler lisans sorgusunu her anlamda önemli görüyoruz. Ve ilk aşama olarak tanımlıyoruz. Çünkü nihayetinde tıkladığımız sitenin resmiyetini öğrenmemize katkı sağlıyor. Bunun hiç de az buz bir şey olmadığını da ifade ediyoruz.

Çözümlerimiz sırasında gerekli detayları paylaştık. Betturka yetkililerinin konuya hızlıca müdahil oldukları aşikardır. Şifremi hatırlamıyorum araması yapmak yerine mobil app de kullanılabilmektedir. Böylelikle sahte sitelerle denkleşme olasılığını da aslında sıfıra indirgeriz. Kendimizi bu tip kötü niyetli kişilere karşı koruyabilmekteyiz. Kesintisiz, güvenilir erişim amacıyla sitemizdeki butonun aktif olduğunu ifade etmek isteriz.